RN06B2180CT5-25
Mfr.Part #
RN06B2180CT5-25
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Description
RES SMD 218 OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.063W, 1/16W
Resistance :
218 Ohms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%